HEA EESTI PEOTOIT

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast inspireerituna korraldasime konkursi “Hea Eesti peotoit”!

Tallinna tänavatoidufestivalil osalevad toitlustajad valmistasid festivaliks ühe maitsva, erilise või hoopis traditsioonilise roa, suupiste või joogi ideed, mis sobiks kõige paremini heale Eesti peole. Interpreteerimisele, erinevate köökide ja elementide ning loovuse kasutamisele piire ei olnud. Ka see, mida keegi heaks Eesti peoks peab, oli peakoka fantaasia vili.

Tallinna Tänavatoidufestivalil valisid külastajad parimaks Eesti peotoiduks Go Sushi Bussi pakutud “Peipsi rulli”!

Peipsi rull on sündinud harmoonias traditsioonilistest Eesti-Jaapani maitsetest. Omavahel on hangiris segatud suitsulest, kombu, riis, roheline sibul, sake, nori ja Peipsi järve kallastel kasvatatud kurk 🙂 Sushirull on valmistatud parimatest toorainetest ja rullitud suure südamega.

Tartu Tänavatoidufestivalil valisid külastajad lemmikuks Koffik’u pakutud roa “Krõbe käsitööleib maasuitsusingi ja sibulamoosiga”!

Retsept:

· Kodune-/käsitööleib
· Aioli kaste
· Maasuitsusink (parimat mida turult saad või veel parem – ise suitsutatud 😊 )
· Sibulamoos (punane sibul, balsamico, punane vein, loorber, nelk, vürtsid, sool  pipar fariinisuhkur)

Lõika paksem viil käsitööleiba ja maasuitsusinki , grilli need pannil või grillil. Kui Leib on krõbe , võta grillil ja määri peale aioli kaste , seejärel aseta leivale sink ja kõige peale pane meeleparane kogus sibulamoosi 😊 Kaunistuseks kasuta erinevaid salatilehti ja maitserohelist 😊 Naudi!