Kandideeri toitlustajaks

5. Tallinna Tänavatoidufestival: 9.-10.06.2018 Telliskivi Loomelinnakus

2. Tartu Tänavatoidufestival: 16.-17.06.2018 Aparaaditehases

 

Tallinna Tänavatoidufestival on Eesti suurim, kaalukaim ning põnevaim tänavatoidu sündmus, mis laienes 2017. aastal ka Tartusse. Mõlemad festivalid toimuvad taas 2018. aasta juunikuus. Tänavatoidufestivalidega samal ajal ning samas kohas leiab aset ka TaDaa! Festival, mis toob toiduelamuste nautijateni rahvusvahelise valiku tänavaartiste.

 

Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestivalidele valime põnevaid, kvaliteetseid ja omanäolisi toitlustajaid. Peagi avame kandideerimise, kus palume huvitatud toidupakkujal end ja pakutavat toitu tutvustada ning esitleda ideid, mille alusel valikuid teha.
Hea Eesti peo toit

Oleme meiegi inspireerunud Eesti Vabariigi juubelist! Kandideerimisel ootame toitlustajalt ühe maitsva, erilise või hoopis traditsioonilise roa, suupiste või joogi ideed, mis tema hinnangul sobiks kõige paremini heale Eesti peole. Interpreteerimisele, erinevate köökide ja elementide ning loovuse kasutamisele piire ei ole. Ka see, mida keegi heaks Eesti peoks peab, võib olla peakoka fantaasia vili 🙂 Kui vähegi võimalik, soovitame lähtuda kohalikust toorainest.

Kandideerimine on lõppenud!

Palume tutvuda kindlasti enne kandideerimist alljärgneva info ning osalemistingimustega.

Kandideerimine mõlemale festivalile toimub sama registreerimisvormi kaudu, kus saate märkida, millistel festivalidel soovite osaleda.

Info ja kandideerimistingimused

Üldinfo

 1. Tallinna Tänavatoidufestival toimub 06 kl 11.00-19.00 ja 10.06 kl 11.00-18.00. Tartu Tänavatoidufestival leiab aset 16.06 kl 12.00-20.00 ja 17.06 kl 12.00-18.00.
  Ootame osalema ennekõike toitlustajaid, kes on valmis oma köögi avama kahel päeval.
 2. Oodatav külastajate arv Tallinnas on ca 20 000, Tartus ca 12 000 inimest, sh umbes viiendik mõlemal festivalil on väliskülalised.
 3. Konkursil anname välja veerandi festivalide toitlustuskohtadest, ülejäänud platsid on reserveeritud kutsetega toitlustajatele Eestist ja välisriikidest ning Telliskivi Loomelinnakus ja Aparaaditehases tegutsevatele toidukohtadele.

Rohelised põhimõtted

 1. Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestival annavad oma parima, et festivali jalajälg keskkonnale oleks minimaalne. Sellest tulenevalt kehtivad festivalil toitlustajatele mitmed nõuded, mille järgimine on meile äärmiselt oluline. Eelistame valikutes toitlustajaid, kes jagavad sarnaseid vaateid keskkonnale.
 2. TTTF arvutab välja festivali tekitatud süsinik jalajälje. Toitlustajad võtavad endale kohustuse täita pärast festivali küsitlustankeet transpordi (liiklusvahendid, vahemaad) ja jäätmekäitluse kohta.
 3. TTTF keskkonnateadlikkuse koordinaator teavitab aegsasti toitlustajaid jäätmekäitluse reeglitest festivalil, millest kinni pidamine on toitlustajatele kohustuslik. Korraldajatele jääb kõiges toitlustajate tegevus rikkumiste korral koheselt peatada.
 4. TTTF nõuded toidu ning joogi serveerimisele:
  1. jooke on lubatud pakkuda ainult panditopsidest (ringlust korraldab Topsiring);
  2. sööke võib eranditult külastajatele serveerida ainult taaskasutatavatelt või biolagunevatelt nõudelt (festivalil on partnerid, kes on valmis tarnima tingimustele sobivaid nõusid)
  3. festivalid on plastikkõrre-vabad. Jooke võib kõrtega serveerida vaid juhul, kui need on biolagunevad või taaskasutatav.
  4. Korraldajatele jääb õigus toitlustajate tegevus rikkumiste korral koheselt peatada.
 5. TTTF võtab enda kohustuseks jäätmekäitluse sorteerimise, korraldamise ning külastajate toetamise keskkonnasõbralike valikute tegemisel.

Vähendame toidujäätmeid ja kutsume osaleid üles annetama üleliigsed toidud või toiduained festivalipäevade lõpus heategevuseks.

Kandideerimistingimused ja valikukriteeriumid

 1. Kandideerima on oodatud toitlustajad, kes pakuvad kohapeal valmistatavat (tänava)toitu lihtsasti kantavas ning tarbitavad formaadis. Kandideerima on oodatud ka maiustuste, jäätiste, smuutide-mahlade, kuumade jookide pakkujad, kuid korraldajad piiravad tulenevalt festivali formaadist kindlasti nende arvu.
 2. Valmistoodete müüjad (pakendatud valmistoit, pakitud küpsised, pagaritooted ning kommid, pakiteed jms) omavad festivalile pääsemisel kõige madalamat prioriteetsust.
 3. Tallinna ja Tartu Tänavatoidufestivalil ei avata ühtegi eraldiseisvat alkoholimüügile keskendunud ajutist müügikohta ehk baari, õlletelki jms. Alkoholimüük on võimalik ainult toidukohtade kaudu nende müügikohas ning kui kaupleja soovib oma alkoholi külastajatele pakkuda, palume teha koostööd konkreetsete toitlustajatega. Tänavatoidufestivalil on lubatud kaubelda ainult lahja alkoholiga, kuni 22%.
 4. Toitlustajatel on kohustus pakkuda menüüs vähemalt ühte “kergemat einet, suupistet või minirooga”, mille hind ostjale on kuni 3 €. Nimetatud roog peab kajastuma toidukoha menüüs kohapeal.
 5. Kandideerimisel palume esitada “Hea Eesti peo toidu” idee, mis on üks peamisi aluseid valiku tegemisel. Kui toitlustaja osutub valitud, tuleb seda rooga ka festivalil pakkuda.
 6. Toitlustajatelt eeldame võimekust ning valmisolekut valmistada ja müüa vähemalt 400 ühikut toitu päevas.
 7. Meie festivalid on rahvusvahelised, kus umes 20-25% külastajatest on välismaalased. Ootame toitlustajatelt võimekust teenindada kliente ka inglise keeles.
 8. Toitlustajate valiku tegemisel on aluseks järgnevad kriteeriumid:
  1. toitlustaja vastavus kandideerimistingimustele;
  2. varasemad koostöökogemused Telliskivi Loomelinnakus, Aparaaditehases korraldatud festivalidel;
  3. toitlustaja tootevaliku, menüü ja väljapaneku unikaalsus, kontseptsiooni läbimõeldus vastavalt kandideerimisel esitatud infole;
  4. “Hea Eesti peo toidu” roa idee, mis esitati konkursile.

Kandideerimistähtaeg ja kohatasud

 1. Kandideerimistähtaeg on 25.04.2018 kl 23:59. Kuni 2 nädala jooksul pärast kandideerimistähtaega valime välja toidufestivalidele pääsejad. Lisaks mõned toitlustajad varunimekirja juhuks, kui keegi oma kohast loobub. Teavitame osalejaid ning teeme konkursi edukalt läbijatele ettepaneku osavõtt kinnitada.
 2. Osalustasud:
  1. Standard telgikoht 3×3 m või koht foodtruckile (kuni 3×7 m); suurematel pindadel hind kokkuleppel.
   1. Tallinn – 250€ + km
   2. Tartu: 180€ + km
   3. Tallinn + Tartu: 400€ + km
  2. Elektri kasutamise tasu ühe festivali kohta: 8€/kw + km (toitlustajale võimaldatav maksimaalne kw’de arv fikseeritakse lepingus, tasu vastavalt lepingus fikseeritule)
   1. Elektriühendus ööseks – 20€ + km
  3. Alkoholimüügi luba ühe festivali kohta: – 50€ + km
   1. Hind sisaldab kohta platsil kogu festivaliks, elektriühendust jaotuskilbini, jäätmekorraldust, turvateenust ning joogivett Tallinna Vee veepaagist.
   2. Osalustasu ei sisalda inventari, telki vms varustust toitlustuse pakkumiseks, samuti ei ole võimalik pakkuda kanalisatsiooniga müügikohti.

Leping ja korralduslik info

 1. Festivali korraldaja ja toitlustaja sõlmivad pärast mõlemapoolset kinnitamist lepingu, mis kirjeldab mõlema osapoole õigusi ning kohustusi. Seejärel palume toitlustajatel arve alusel tasuda osalustasu. Koht garanteeritakse pärast arve tasumist. Kui arve ei ole tasutud 14 päeva enne festivali, leping tühistatakse ja koht antakse järgmisele toitlustajale.
 2. Lepingust on võimalik tasuta loobuda kuni 2 nädalat enne festivali. Loobumisel vähem kui 14 päeva enne festivali, kohatasu ei tagastata.

Kandideerimine on lõppenud!

Lisainfo:

Janeli Puusaag, festivali produtsent, toitlustajate kontaktisik – janeli@telliskivi.cc

Raimo Matvere, festivali peakorraldaja – streetfood@telliskivi.cc